Saulė baigiasi tik Lietuvoje

Neaiški saulės elektrinių ateitis elektrotechninių sprendimų UAB „Voltas“ išmokė, kad laikas perskirstyti veiklą. Postūmį davė ir pernai pradėti įgyvendinti du stambūs projektai Baltarusijoje.

Pastaruosius dvejus metus Klaipėdoje veikianti UAB „Voltas“ augo kaip ant mielių.

Darius Levickis, bendrovės direktorius, neslepia, kad pardavimus iš dalies kėlė saulės ir vėjo energijos projektų bumas. Pernai bendrovė turėjo 47 mažųjų saulės elektrinių užsakymus ir vieną stambų projektą – iš viso 2,5 megavato galios objektų.

„Tai buvo momentinis pelningas periodas, reikėjo labai greit ir daug padaryti, ankstesnė Vyriausybė, galima sakyti, sudarė prielaidas kurti bendroves ir statyti elektrinių tiek, kiek nori, bet saulės burbulas greit sprogo, kai atėjo nauja Vyriausybė su nauja žaliosios energetikos vizija, nauja supirkimo kaina ir projektų įgyvendinimo kriterijais“, – pažymi p. Levickis.

Šiemet bendrovė tebeturi planų pastatyti beveik 30 saulės elektrinių, kadangi jau pasirašė sutartis su projektų vykdytojais, todėl didelės duobės šioje veiklos sferoje nebus.

„Mūsų užsakovai yra nusiteikę kategoriškai tuos projektus įgyvendinti ir žada bylinėtis su valstybe“, – teigia p. Levickis.

Bendrovė taip pat turi keletą vėjo jėgainių projektų, kuriems kvotas gavo ar planuoja gauti klientai. Tačiau tiek prieš keletą metų verslą išbalansavusi krizė, tiek ir energetikos sektoriaus bangos bendrovę vis labiau stumia eksporto link. Iki šiol klaipėdiečiai dirbo vien vidaus rinkoje ir vargo nematė.

Išvedė baldininkai

„Kad Lietuvoje gautume pakankamą rinkos dalį, turime dėti daug pastangų dėl vyraujančios konkurencijos, tačiau įmonėms, kurios dirba ir užsienio rinkose, lengviau balansuoti. Dabar galėtume išgyventi ir Lietuvoje, bet žvelgiant į ateitį, to nebepakaks“, – ieškoti kelių į užsienio rinkas pasiryžęs p. Levickis.

Bendrovė jau pernai išbandė jėgas Baltarusijoje, į kurią įžengė per Lietuvos medienos ir baldų pramonės įmones. UAB „Voltas“ įgyvendino elektrifikavimo projektus „Vakarų medienos grupės“ ir koncerno SBA plėtojamose gamyklose. Šie užsakymai sudarė apie 60% apyvartos. Tačiau savarankiškai siūlytis kaip subrangovai Baltarusijoje klaipėdiečiai vengia.

„Bendraujame su lietuvių investuotojais, bet ten per didelė rizika dirbti subrangovais ir dėl finansavimo, ir dėl tam tikrų konkurencinių aspektų“, – įsitikinęs vadovas.

Vadovo žvilgsnis labiau krypsta Švedijos ir kitų Skandinavijos šalių pusėn.

„Bandysime eiti ir savarankiškai, nes Skandinavijos rinkos nebijome taip, kaip Rytų šalių. Deramės su vokiečiais, kurie planuoja statyti pramonės objektą, važiuosime apsižiūrėti. Vokietijoje taip pat matome perspektyvą, nes ten auga importinės darbo jėgos potencialas“, – sąrašą dėlioja verslininkas.

Šiuo metu bendrovė derasi su 4 pramonės objektų Lietuvoje ir užsienyje statytojais ir šiemet planuoja ne mažesnę nei 15–17 mln. apyvartą.

UAB „Voltas“ apyvarta, mln. Lt

  • 2009 m. 2
  • 2010 m. 8
  • 2011 m. 11
  • 2012 m. 27,7

Šaltinis: bendrovės duomenys

Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“.
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/3/30/saule-baigiasi-tik-lietuvoje#ixzz2PHsu4dOv